Ön itt jár: > Kezdőlap > Cikkek > Vegyestüzelésű kazán telepítése, égéstermék elvezetés, levegőellátás

Vegyestüzelésű kazán telepítése, égéstermék elvezetés, levegőellátás

Minden kazán csak a megfelelően kialakított fűtési rendszerben képes az elvárt működési paramétereket nyújtani. Ezért a vegyestüzelésű kazán telepítése előtt fontos megismerni a biztonsági feltételeket, a műszaki előírásokat és ezeket összhangba hozni az energiahatékonysági és komfort igényekkel. Ezek ismeretében lehetőségünk van egy jól működő, biztonságos és az elvárásaink szerint üzemelő fűtési rendszer kiépítésére.


Bővebben:
 

A vegyestüzelésű kazánok működéséhez (az égéshez) a levegőben lévő oxigénre van szükség. A kazán a környező levegőt használja fel erre a célra, ezért célszerű elkülönített, megfelelő méretű kazánházba telepíteni, ahol biztosítani lehet a kellő mennyiségű levegő bejutását a tűztérbe, valamint a keletkező égéstermék eltávozását. A kazánokat tilos lakótérben (vagy folyosón) telepíteni.

A levegő beáramlását megfelelő keresztmetszetű, szabad nyílás kialakításával érhetjük el. Ennek felülete (75 kW kazánteljesítményig) legalább 250 cm2 legyen.

Az égéstermék a kazánból a kéményben létrejövő természetes huzat hatására távozik. A gyártók adják meg az egyes kazánok huzatigényét (ez az a minimális nyomáskülönbség, ami biztosítja a kazán biztonságos működését). A jól méretezett, megfelelő magasságú kémény biztosítja a füstgáz távozását.

Néhány alapelv a kémény kialakításával kapcsolatban:

  • a kémény átmérője nem lehet kisebb a kazán kéménycsonknál
  • a kémény nem lehet túlméretezett, nehogy csökkentse a kazán hatékonyságát vagy zavarja a égési folyamatot
  • túlzott huzat esetén fojtószelepet kell telepíteni a kazán és a kémény közötti füstcsatornába

<< Vissza a főoldalra